Proč si ustlat v husím peří?

Proč si ustlat v husím peří?

Ne nadarmo se říká: „jak si kdo ustele, tak si lehne”. V případě, že si ustelete v peřinách a polštářích s husím peřím, je zaručeno, že se vyspíte do růžova. Husí peří je pro výplň peřiny a polštáře používáno mnohem častěji než peří z kachen. Má řadu vlastností, pro které si péřové peřiny a polštáře zamilujete. 

Péřové peřiny a polštáře a výhody husího peří 

Husí peří má výborné izolační vlastnosti, díky kterým vám pod peřinou s touto náplní bude příjemně teploučko. Zároveň jsou péřové peřiny a polštáře velmi lehké a prodyšné. Další vlastností husího peří je schopnost odvádět vlhkost z lidského těla, čímž vznikne maximální spánkový komfort. Husí peří je stoprocentně přírodní, zdravotně nezávadné a dostupné v řadě cenových relací. Cenu péřové peřiny a polštáře ovlivňuje poměr prachového peří a drobného peří. Čím vyšší zastoupení prachového peří, tím kvalitnější a logicky i dražší péřové peřiny jsou. 

Prachové peří nejen do ložnice

Díky ideálním vlastnostem husího peří jsou péřové peřinypéřové polštáře tím nejlepším, co můžete v ložnici mít. V žádném případě však husí peří z celosvětové produkce nemíří jen do ložnic. S prachovým peřím se můžete setkat i v oblíbených péřovkách nebo ve spacích pytlích. Věděli jste, že 1 gram prachového peří se skládá z 500 až 1000 malých chomáčků dle jejich velikosti? Prachové peří se nachází na hrudi opeřených ptáků. V prachovém peří se vytvářejí molekuly vzduchu, které když zahřejete, ony hřejí vás. To je celé kouzlo prachového peří, které je oblíbené i pro lehkost, kterou propůjčuje péřovým produktům. 

Není peří jako peří 

Dříve než husí peří naplní péřové peřiny a péřové polštáře, musí se nějak získat. Nejčastěji se husí peří získává jako vedlejší produkt při porážce kvůli masa. Další možností je sběr peří v době pelichání hus či kachen. To je však velmi náročné a pomalé. Kachní peří se do lůžkovin používá také, ovšem v omezené míře. Oproti husímu peří má nepříjemný specifický zápach. Setkat se můžete i s peřím z kajky mořské, které je získáváno sběrem z hnízd. Děje se tak hlavně na Islandu a v dalších severských zemích. Z jednoho hnízda lze získat pouhých 20 gramů prachového peří, a tak si nejspíš umíte představit, že tohle by světovou poptávku nepokrylo. 

Husí peří jako výplň peřiny a polštáře znaly už naše babičky. Pro jeho výborné vlastnosti se používá dodnes. V případě, že se pro něj rozhodnete, nemusíte se bát ani vyšší investice do lůžkovin s vysokým podílem prachového peří. Husí peří má totiž dlouhou životnost a je recyklovatelné. Po nějaké době lze nechat péřové peřiny a péřové polštáře za zlomek ceny odborně vyčistit a renovovat. Nebo si můžete pořídit naše péřové peřiny a polštáře, které lze prát při teplotě do 60°C a použitím pracích prostředků určených pro přikrývky a polštáře s přírodní náplní. Vhodné jsou na to pračky s většími bubny. Tím lze udržet péřové peřiny a polštáře v maximální čistotě a kondici po dlouhou dobu.  

Všechny komentáře

Komentovat