Roušky, respirátory a dezinfekční gely - hlavní prostředky v boji s koronavirem

Roušky, respirátory a dezinfekční gely - hlavní prostředky v boji s koronavirem

Zdá se, že na jaře letošního roku se svět obrátil vzhůru nohama. Jelikož je Země kulatá, nemuselo by to vadit, kdyby se nejednalo o věc, která se citelně dotýká nás všech. Změnilo se všechno, nákupní chování i nákupní seznamy. Právě na nich se nově vyskytují slova, jako jsou rouškydezinfekční gely a respirátory. A zatímco na jaře jednorázové roušky v obchodech i lékárnách chyběly, teď je všeho dostatek. Zásobili jsme i náš eshop, ve kterém seženete i výhodné balíčky roušek. 

Roušky umí zkomplikovat život

Rouška je už nějakou dobu povinným doplňkem nás všech, ať se nám to líbí, nebo ne. Vir covid-19 způsobil, že jsme všichni tak trochu v utajení. Najednou kvůli roušce přes obličej máme problém poznat naše známé, které bychom jindy normálně rozpoznali na míle daleko. I přes to, že jsou nano roušky velice prodyšné, dýchání je s rouškou přece jenom těžší. A tak se od jara prostě zadýcháváme a nemá to nic společného s naší kondicí nebo s tím, jestli dobíháme autobus. Kvůli roušce si leckterá žena musela odepřít i svou oblíbenou rtěnku, protože přes roušku stejně není vidět a mohla by roušku zamazat. Najednou všichni huhňáme a nedoslýcháme, protože je komunikace přes jednorázové roušky a respirátory úplně jiná. A co teprve, když na roušky zapomeneme... to se pak rovnou můžeme vrátit domů, protože bez zakrytého obličeje nás nikam nepustí. Naštěstí teď na podzim tohle jistí šátky a šály, které můžeme nouzově použít. Proto se vyplatí mít pár jednorázových roušek navíc tam, kde je nejvíce využijete, v kabelce, v autě nebo v šuplíku pracovního stolu. 

Roušky jsou jedním z hlavních prostředků v boji s onemocněním covid-19

Ale ať už jsou nano roušky jakkoliv otravné, musíte uznat, že z nich lze vytěžit i dobré věci. Tak třeba se ženy ráno nemusí moc líčit, protože make-up pod rouškou není ani vidět. Jednorázové roušky umí částečně zakrýt identitu toho, kdo si to přeje. Budete-li chtít, můžete se v roušce stát neviditelnými pro své okolí. Hlavně ale roušky na obličej chrání před virem covid-19, který už od jara plní přední stránky novin. 

Zatímco na jaře nebylo možné jednorázové roušky a respirátory sehnat prakticky nikde kvůli jejich nedostatku, teď si můžete doplnit zásoby. Protože roušky potřebujete takřka neustále a jednorázové roušky mají životnost maximálně 8 až 12 hodin, po kterých se musí vyměnit, přijdou vhod výhodné balíčky roušky. Přicházíte-li do styku s velkým počtem lidí, protože je to součást vaší práce, oceníte spíše respirátory, které ochrání přímo svého nositele. 

Roušky a respirátory jako součástí každodenního outfitu

Pro odlehčení lze říci, že roušky daly vzniknout novému prostoru pro styl a módu. Vidět to můžeme hlavně na doma šitých látkových rouškách, které září mnoha barvami a vzory. Už i velké módní domy a značky se začínají hlásit se stylovými ochrannými štíty. A na výběr máte i u nás. Pořídit si můžete roušky bílé, modré nebo černé roušky. Sehnat lze i dětské roušky, které svou velikostí lépe sednou na menší dětský obličej.  

Na závěr si přiznejme, že nosit roušky je otrava. Stejně jako je otrava neustále udržovat odstup přibližně dva metry, používat dezinfekční gely a vůbec omezovat se v tak velkém rozsahu, který by ještě minulý rok vůbec nikdo nepředpověděl. Na druhou stranu všechna ta opatření jsou minimem, které pro zdravější zítřek může každý z nás udělat. Naštěstí moderní technologie jsou naším velkým pomocníkem. I přes omezení pomáhají udržovat kontakt mezi blízkými, umožňují práci i školu z bezpečí domova. 

Všechny komentáře

Komentovat