Povlečení z mikroplyše je ideální pro zimomřivce

Povlečení z mikroplyše je ideální pro zimomřivce

Teplá deka je nejlepším přítelem zimomřivců. Tedy lidí, kteří hůře vnímají chlad. Jednoduše řečeno je těmto lidem pořád zima i v situacích, kdy by ostatní přítomní lidé klidně vyvětrali nebo si sundali svetr. Rozhodně bychom se divili, kdyby lidé s touto diagnózou neznali povlečení z mikroplyše. Na rozdíl od ostatních materiálů povlečení z mikroplyše nemusíte dlouho zahřívat. Hřeje hned, jakmile se uchýlíte do jeho náruče. Pro ještě komfortnější spaní doporučujeme kromě povlečení i prostěradlo z mikroplyše. Plyšový ložnicový sortiment vám zajistí spánek jako v objetí velkého plyšového medvěda. Ovšem chápeme, že pro zimomřivce není konečným řešením. Řekněme, že se pod plyšovou peřinou mohou zahřívat, ale v mezičase je potřeba hledat opravdové řešení  problému. 

Co způsobuje zimomřivost?

Zimomřivost může, ale také nemusí mít jasnou příčinu. V některých případech jde pouze o větší citlivost na chlad. Tu můžeme brát v úvahu, když vyloučíme následující možné příčiny věčného pocitu chladu. Jednou z nich může být chudokrevnost. Tu je na místě zvážit v případě, že vás kromě opakovaného pocitu chladu trápí také slabost a bledost. Zimomřivost může být projevem nízkého krevního tlaku. Ten doprovází únava a pocity na omdlení. Zimomřivost je také často spojována s poruchou funkce štítné žlázy. Pokud vás tedy věčný pocit chladu a zimy obtěžuje a překračuje vaši hranici tolerance, určitě doporučujeme navštívit lékaře. 

Pod peřinou nelze strávit celý den 

Nákup teplé deky a hřejivého plyšového povlečení může zimomřivci udělat velkou radost. Ovšem celý den pod peřinou strávit nejde, ač k tomu mohou okolnosti posledních dnů a časté práce z domova nahrávat. Lidem, kteří hůře snášejí chlad, se doporučuje otužování, doplnění vitamínů i nutriční vyvážení jejich jídelníčků. Vítaný je i dostatečný pohyb, který rozproudí krev v žilách a díky tomu je člověku tepleji. Zahřát se lze také jídlem s česnekem, kurkumou, skořicí či zázvorem. 

Ať už jste se svou zimomřivost rozhodli řešit teď, nebo už s ní nějakou dobu bojujete, ze dne na den se zlepšení asi neprojeví. Do doby, než vám bude lépe, může povlečení z mikroplyše, stejně jako plyšové deky a polštáře, plnit roli podpůrné berličky.

Všechny komentáře