Znáte výhody nano roušek?

Znáte výhody nano roušek?

Zdá se, že dnes už žádnou domácnost nedostatek ochranných roušek nesužuje. Od začátku doby koronavirové, kdy většina lidí vytáhla své šicí stroje (a řada z nich si šicí stroj k účelu šití látkových roušek dokonce nově pořídila), můžeme na lidských tvářích pozorovat zářnou přehlídku ručně šitých látkových ochranných roušek. Fantazii se zde meze opravdu nekladly. Po tom, co za oběť padla některá už dosloužilá ložní povlečení, vzali lidé galanterie útokem. Látkové roušky jsou fajn. Nejenže dobře vypadají, jsou také účinné a po vyprání a vyžehlení je lze použít znovu. Ale... ačkoliv látková rouška zachránila nepříznivou situaci, kdy byl na trhu zdravotních roušek nedostatek, co se účinnosti týče nemůže s nano ochrannou rouškou soupeřit. 

Ochranné nano roušky zachytí více virů a bakterií 

Na první pohled vypadají nano roušky jako obyčejná zdravotnická rouška. Můžeme dokonce říct, že oproti doma šitým barevným rouškám je nudná a nezajímavá. Avšak její podstatou je účinná vnitřní vrstva z nanovlákna, která dokáže zachytit více virů a bakterií, včetně viru způsobujícího nemoc COVID 19. 

Svými vlastnostmi se ochranné nano roušky řadí mezi účinnou prevenci v boji s nemocí, která u nás po zimě udeřila. Ochranné roušky z nanovlákna neobsahují toxické látky a jsou zdravotně nezávadné. Jsou velmi lehké a prodyšné. Dýchat se vám v nich bude mnohem snáz než v doma vyrobené látkové roušce. Právě prodyšnost dělá z nano roušek ideální ochranu zdraví do provozů, kde je fungování s rouškou během celé směny podstatně stíženo. 

Nákup ochranných nano roušek by měli zvážit ti, kteří jsou nemocí COVID 19 nejohroženější, tedy senioři a lidé s oslabenou imunitou. Při každém nákupu roušek by vás měl zajímat certifikát, který u daných roušek zaručuje použití vrstvy z nanovlákna i účinnost roušky. 

Podzim je co nevidět tady a s ním i obavy epidemiologů, že se stav epidemie zhorší. Není tedy od věci doplnit zásoby roušek. Ať už se rozhodnete pro ochranné nano roušky, nebo si nějaké roušky doma ušijete. 

Všechny komentáře