Bavlněný satén vás příjemně překvapí

Bavlněný satén vás příjemně překvapí

Pokud se domníváte, že je pro vás saténové povlečení cenově nedostupné, pak jste na omylu. Můžete si pořídit levnější materiál, kterým je bavlněný satén. 

V zimě vás vaše postel zahřeje, v létě ochladí

Některé druhy textilních materiálů v nás už při vyslovení názvu vyvolají zvláštní, ale dalo by se říci, že naprosto specifické pocity. Pokud vyslovíme termín „kanafas“, bude se jednat o něco solidního, odolného. Při vyslovení názvu „satén“ máme pocit něčeho luxusního, příjemného a možná i něžného. 

Pravý satén k nám dorazil až z daleké Číny. 

Odtud ho obchodníci začali dovážet do celého světa. 

Ze saténové látky se šily společenské šaty, spodní prádlo, kapesníčky a další věci luxusního charakteru. Výrobci se touto látkou nechali inspirovat a vytvořili nový textilní druh. Tím je bavlněný satén. Bavlněný satén se vyrábí z nejkvalitnější česané bavlněné příze. 

- Díky tomuto přírodnímu materiálu si zachovává dobré užitné vlastnosti. 

- K nim patří zejména prodyšnost, schopnost pohlcovat vlhkost a pevnost. 

- Kromě toho je velice příjemný na omak. 

Bavlněný satén vás příjemně překvapí 

Z bavlněného saténu se vyrábí ložní povlečení, které je stále oblíbenější. Přináší do našich ložnic komfort i punc luxusu. Bavlněný satén se také vyznačuje tím, že si zachovává svou barevnost. A to i v případě, že si zvolíte skutečně velice výrazné barvy. 

Praní je velice nenáročné a nevyžaduje žádné zvláštní nároky. 

Stačí zvolit běžný program na 40 °C a povlečení obrátit do rubové strany. 

- Nedoporučují se používat bělidla anebo chemická čistidla. 

Saténové ložní povlečení je velice vhodné pro každého, kdo vyžaduje pouze to nejkvalitnější pro svůj noční odpočinek. Pokud tento druh povlečení zkombinujete s prostěradlem z bavlněného froté, pak budete celou noc jako v hřejivé náruči. To ovšem neznamená, že se budete v teplejších dnech nepříjemně potit. Bavlněný materiál má totiž tu výhodu, že se přizpůsobí okolnímu prostředí i vašemu tělu. 

Jednoduše řečeno – v zimě bude krásně hřát a v létě vás příjemně ochladí. 

Všechny komentáře