K tomu, aby byl váš karavan útulný, stačí opravdu jen málo

K tomu, aby byl váš karavan útulný, stačí opravdu jen málo

Cestujete na dovolenou s karavanem nebo obytným autem? Pak si z něj udělejte druhý domov. Vaše cesty, ale hlavně vaše spaní, budou pohodové a útulné.  

Stále více Čechů si na cestu na dovolenou pořizuje obytné auto nebo karavan. Stačí se na chvíli zadívat na nějakou rušnější silnici, zejména v letních měsících. Cestování s obytným prostorem je velice praktické. 

Docela postačí najít místo v kempu a už můžete bydlet. 

Hledat na poslední chvíli místo v penzionu se totiž někdy nevyplácí. 

Zejména, pokud cestujete s malými dětmi. 

A je to také mnohem pohodlnější oproti stanu. Nikde nás nic netlačí a nikde na nás netáhne. Je to stejné, jako bychom si vezli s sebou kousek ložnice, kuchyně i obývacího pokoje. Někdo řeší vybavení svého obytného auta docela jednoduše tím, že sem instaluje jen několik nezbytností a na spaní mu postačí klasické spacáky. Většinou se ale můžeme setkat s tím, že jsou karavany a obytná auta vybavena skutečně luxusně. 

Jak si vybavit svůj karavan

Začít můžete tím, že si pořídíte kvalitní povlečení. Vzhledem k tomu, že je dnes cestování opravdu na svém vrcholu a většinou nehledíme příliš na roční období, pak to bude chtít něco univerzálního. Prostě materiál, který nás nebude v létě dusit a v zimě nás příjemně zahřeje. Takovým materiálem je bezesporu bavlna. 

o Bavlněné povlečení je velice příjemné a přizpůsobivé. 

o Má sice jednu negativní vlastnost, ale ta se dá v cestovním automobilu docela dobře přehlédnout. 

Povlečení z bavlny se musí žehlit. 

Jako správní cestovatelé tuhle drobnost ale přeci nebudeme řešit. 

Dalším prvkem, který je rovněž nezbytný, jsou záclonky a závěsy do oken. Některé karavany jsou sice vybavené roletami, ale uznejte sami, že na stylovou záclonku nemají. Anebo můžete mít vše. Rolety, záclony i závěsy. 

o Posledně dva jmenované prvky totiž nemají jen zastiňující funkci, ale dovedou každý interiér zútulnit. 

A to se na cestách mimo domov určitě bude hodit. 

Budete se totiž cítit stále jako v bezpečí svého domova.  

 

Všechny komentáře