5 důvodů, proč mít v kapse látkový kapesník

5 důvodů, proč mít v kapse látkový kapesník

Před časem naše domácnosti i naše kapsy ovládly jednorázové papírové kapesníky. Po použití je vyhodíte a nemusíte je prát. Jenže tím seznam jejich výhod končí. Jinak jsou na tom látkové kapesníky. Důvodů, proč si je pořídit najdete rozhodně víc než dva. 

Není nic tak univerzálně využitelného, jako látkový kapesník. Umíte si například představit, že k plačící ženě přistoupí elegantní, noblesní muž, zaloví v kapse a ženě podá papírový kapesník? Vždyť by hrozilo, že se jí mocným smrknutím roztrhne v ruce.

Látkové kapesníky nezmizely a jejich zastánců přibývá

Látkové kapesníky nemusíte neustále dokupovat, stačí je jen vyprat. Ušetříte peníze i životní prostředí. Hygienické hledisko není až tak zásadní, pokud vycházíme z toho, že si každé ráno bereme kapesník čistý, stejně jako ponožky.

Papírové kapesníky jsou nudné, občas jsou napuštěné něčím pro nos nepříjemným a trhají se. Zatímco látkové kapesníky jsou elegantní, voní vůní čerstvě vypraného prádla a jsou trvanlivé. Dětské kapesníky bývají s veselými barevnými obrázky a dětem se líbí rozhodně víc, než kus papíru. 

Látkové kapesníky můžete použít jako obvaz. Když zkusíte ránu ovázat papírovým kapesníkem, zaručeně vám v ní zaschne a bude problém ho sundat.

V horkých letních dnech si můžete z látkového kapesníku udělat čepičku na hlavu a chránit se tak před úpalem. Tato lehká pokrývka spolehlivě nahradí kšiltovku nebo klobouk, takže se s nimi nemusíte nikam tahat. Dokonce i tam, kde z náboženských důvodů nesmíte vstoupit do chrámu bez pokrývky hlavy, poslouží kapesník.

A nezapomeňme na to, že látkový kapesník je elegantní doplněk každého džentlmena. Bez něj by neměl vyjít z domu, i kdyby měl po kapsách dva balíčky kapesníků papírových.

Problém je, že kvalitní bavlněné kapesníky ze stoprocentně savého materiálu musíte často pracně shánět. Pokud nezkusíte e-shop České lůžkoviny, kde se dají koupit dětské, pánské i dámské látkové kapesníky v tradiční kvalitě a za rozumnou cenu.

Všechny komentáře