Kopřivové povlečení? I to může být budoucnost

Kopřivové povlečení? I to může být budoucnost

Umíte si představit, že večer uléháte do kopřivového povlečení? Možná, že se v budoucnu dočkáme. Zatím si ale můžeme vychutnávat odpočinek v klasickém luxusu. 

Povlečení z kopřiv?

Jestliže jste milovníkem klasických českých pohádek, zejména těch od Boženy Němcové, pak jste možná zaregistrovali, že jedna hrdinka šila pro svých sedm bratrů košile z kopřiv. Mělo to být určité pokání, které absolvovala právě za své bratry. A pokud jste starším pamětníkem mužského rodu, pak víte, že po oblečení kopřivové košile na nahé tělo se jednalo o pokání skutečné. 

Tento materiál byl sice velice pevný a odolný. 

Měl i vynikající izolační vlastnosti, ale zachoval si i ty původní, přírodní. 

Současná doba se vyznačuje tím, že se snažíme navracet k původním přírodním zdrojům a oprašovat znalosti a umění našich předků. Jedním z takových návratů je i využívání kopřiv k výrobě látek. Šít se z nich mají dokonce značkové rifle. Kousavosti se ale prý obávat nemusíme, protože tyto kopřivy budou speciálně upraveny. Možná by nás napadla otázka, zda se tedy jedná o návrat ke starým dovednostem a znalostem. Odpověď by nebyla tak jednoznačná. Dalo by se říci, že asi tak napůl. 

Kopřivy v ložnici? Zajímavý nápad

Třeba se jednou kopřivové plátno dostane i do našich ložnic. Zatím si ale můžeme vychutnávat spánek v luxusní náruči bavlněného saténu anebo své unavené tělo uložit do mikroplyše. Možností je nepřeberně. Vybírat můžete nejen podle toho, jak je vám který materiál příjemný přímo na kůži, ale i podle dalších vlastností. 

o Pro ty z nás, kteří neradi žehlíme, je dobrou zprávou, že můžeme volit mezi bavlněným froté, mikroplyšem anebo luxusně vyhlížejícím saténem. 

o Pokud patříte k lidem, kteří mají rádi osvědčenou klasiku, pak si své lůžko možná povléknete do osvědčené bavlny. 

S tou totiž nikdy nesáhnete vedle. 

Sice se většinou musí žehlit, ale ostatní její vlastnosti tento drobný nedostatek jistě spolehlivě vyváží. 

Bavlněné povlečení je vhodné i do dětských postýlek a do postelí dlouhodobě ležících pacientů. 

Všechny komentáře