Pobyt v sauně vám zajistí pevné zdraví

Pobyt v sauně vám zajistí pevné zdraví

Sauna je ideální prevencí proti nachlazení. Díky ní si totiž můžeme zvýšit obranyschopnost. Je ale důležité dávat důraz na výběr vhodných textilních doplňků. 

Sauna pomáhá vašemu zdraví  

Domácí sauna už není pouze znakem toho, že majitel oplývá dostatkem finančních prostředků. Stává se naprosto běžnou součástí našich domovů. O jejím zdravotním přínosu totiž není pochyb. Zejména v zimních měsících je to ideální způsob, jak si prohřát tělo a nastavit obranyschopnost celého organismu. 

o Nejvíce využívané jsou takzvané finské sauny. 

o Finská sauna je založena na topidle, na kterém se rozpalují kameny. 

o Ty pak dlouhou dobu sálají teplo a při polévání vytvářejí žádoucí páru. 

Ideální je, pokud máte dostatek prostoru a můžete si místnost, ve které bude sauna umístěna, zařídit opravdu luxusně. 

Což ovšem neznamená, že do ní vložíte veškeré své léty nahromaděné finanční prostředky. 

Luxusní nemusí znamenat drahé. 

Jestliže máte tedy dostatek místa, pak rozhodně uvažujte o lehátku. Také nezapomínejte, že sauna by měla být v blízkosti sprchy. 

Textilie do sauny musejí být anti alergenní 

Až bude vše vybudováno, přijde na řadu příjemnější část zařizování. A tím je nakupování textilních doplňků, které vám budou pobyt v sauně zpříjemňovat. Základem jsou vhodné ručníky. Anebo ještě lépe osušky. Při výběru budete jistě zohledňovat především dva parametry. Jedním z nich bude materiál. V tomto případě máte několik možností výběru. 

Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli vybíráme osušku do sauny, pak se výběr zúží na dvě základní možnosti. 

1) Bavlněné froté – materiál, který je léty osvědčený a rozhodně vás nikdy nezklame. Je krásně měkký, savý a příjemný pro vaše rozpálené tělo. 

2) Bambus s příměsí bavlny (70 % + 30 %). Bambusové vlákno se čím dál více prosazuje při výrobě textilních produktů. Je vhodný pro alergiky i pro osoby citlivé na jakékoliv umělé materiály. 

Druhým kritériem bude barva nebo vzor osušek. V tomto případě je to zcela na vás a na tom, jakou barvu máte oblíbenou. Většinou se ale volí barvy méně křiklavé, aby nenarušovaly klid při relaxaci. 

Všechny komentáře