Pobyt v sauně vám zajistí pevné zdraví

Pobyt v sauně vám zajistí pevné zdraví

Sauna je ideální prevencí proti nachlazení. Díky ní si totiž můžeme zvýšit obranyschopnost. Je ale důležité dávat důraz na výběr vhodných textilních doplňků.

Sauna a zdraví

Domácí sauna už není pouze znakem toho, že majitel oplývá dostatkem finančních prostředků. Stává se naprosto běžnou součástí našich domovů. O jejím zdravotním přínosu totiž není pochyb. Zejména v zimních měsících je to ideální způsob, jak si prohřát tělo a nastavit obranyschopnost celého organismu.

o   Nejvíce využívané jsou takzvané finské sauny.

o   Finská sauna je založena na topidle, na kterém se rozpalují kameny.

o   Ty pak dlouhou dobu sálají teplo a při polévání vytvářejí žádoucí páru.

Ideální je, pokud máte dostatek prostoru a můžete si místnost, ve které bude sauna umístěna, zařídit opravdu luxusně.

§  Což ovšem neznamená, že do ní vložíte veškeré své léty nahromaděné finanční prostředky.

§  Luxusní nemusí znamenat drahé.

Jestliže máte tedy dostatek místa, pak rozhodně uvažujte o lehátku. Také nezapomínejte, že sauna by měla být v blízkosti sprchy.

Textilie do sauny musejí být anti alergenní 

Až bude vše vybudováno, přijde na řadu příjemnější část zařizování. A tím je nakupování textilních doplňků, které vám budou pobyt v sauně zpříjemňovat. Základem jsou vhodné ručníky. Anebo ještě lépe osušky. Při výběru budete jistě zohledňovat především dva parametry. Jedním z nich bude materiál. V tomto případě máte několik možností výběru.

·      Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli vybíráme osušku do sauny, pak se výběr zúží na dvě základní možnosti.

1)    Bavlněné froté – materiál, který je léty osvědčený a rozhodně vás nikdy nezklame. Je krásně měkký, savý a příjemný pro vaše rozpálené tělo.

2)    Bambus s příměsí bavlny (70 % + 30 %). Bambusové vlákno se čím dál více prosazuje při výrobě textilních produktů. Je vhodný pro alergiky i pro osoby citlivé na jakékoliv umělé materiály.

Druhým kritériem bude barva nebo vzor osušek. V tomto případě je to zcela na vás a na tom, jakou barvu máte oblíbenou. Většinou se ale volí barvy méně křiklavé, aby nenarušovaly klid při relaxaci. 

Všechny komentáře