Jak naučit správným hygienickým návykům

Jak naučit správným hygienickým návykům

Správným hygienickým návykům můžete svého potomka naučit nejen svým příkladem, ale také tím, že bude mít možnost vlastního koupelnového vybavení. 

Jak to udělat, abychom doma neměli malého šmudlu

Narození potomka je nejradostnější událostí v životě každého správného rodiče. Je to ale také velká zodpovědnost. Je právě na vás, abyste ho naučili všemu, co bude v životě potřebovat. A některé záležitosti je zapotřebí předat svému potomkovi co nejdříve. Čas se totiž někdy dohnat nedá. 

o Jednou z takových záležitostí je vztah k hygieně a s tím spojené hygienické návyky. 

o Pokud u nás dítě vidí, že koupelna je pro nás svatyně, kterou se sluší navštívit jen ve výjimečných případech, pak se bude v dospělosti chovat naprosto stejně. 

A možná, že u něj budou ty prodlevy ještě delší. 

Jak to ale udělat, aby náš potomek do koupelny zamířil skutečně rád a bez přemlouvání? Asi jen dobrý příklad stačit nebude.

Jeho snahu můžete podpořit vhodným výběrem ručníku. 

- Pokud mu bude na věšáčku v koupelně viset ten, který je jen jeho, máte napůl vyhráno. 

- A jestliže se na něj bude z jeho ručníku smát nějaký hezký motiv, pak je vyhráno zcela. 

Dětské ručníky jsou opravdu kouzelné

Ručníky a osušky s dětskými motivy jsou u našich nejmenších velice oblíbené. Většinou se jedná o motivy z oblíbených pohádek, filmů pro děti nebo dětských seriálů. 

Vyrábějí pouze z těch nejkvalitnějších materiálů, tudíž máte jistotu, že jsou pro pokožku vašeho potomka naprosto nezávadné a neškodné. 

Materiálem je především bavlněné froté, které je velice příjemné na dotyk. 

Tyto ručníkyosušky vynikají dlouhou životností. I při časté údržbě si dlouho ponechávají svůj původní vzhled a hebkost. Bavlněné froté je také na údržbu nenáročné. Pro dokonalé vyprání stačí pračku nastavit na čtyřicet stupňů. Lepší variantou je prací gel nežli prací prášek. Sušení v sušičce je tak trochu sporné. Každý na to má jiný názor. Je tedy dobré podívat se na informační štítek, kterým disponuje každý textilní výrobek. A tam se dozvíte, jak s konkrétním produktem nakládat. 

Všechny komentáře