Několik důvodů návratu k péřovým přikrývkám a polštářům

Několik důvodů návratu k péřovým přikrývkám a polštářům

Hydroskopickost - peří má schopnost přijímat vlhkost z vašeho těla a přitom si zachovává své původní vlastnosti, což při dutém vlákně nelze.

Životnost - při dobrém zacházení a údržbě péřová přikrývka vydrží i 20 let, polštář 5 let, což je pro duté vlákno nedosažitelné.

Péřová přikrývka i polštář se výborně přizpůsobují tvaru vašeho těla.

Možnost praní:

Nový způsob zpracování peří a prachového peří a současně kvalitní látky umožňují praní přikrývek a polštářů. Na praní doporučujeme používat větší bubnové pračky a prát při teplotě maximálně 60 ° C za použití pracích prostředků určených na přikrývky a polštáře s přírodní náplní, který neobsahuje enzymy. Běžné prací prostředky obsahují enzymy, které ničí vlastnosti peří a prachového peří, protože z nich odstraní přirozenou vrstvu tuku. Náplň tedy ztrácí své izolační schopnosti. Vhodný může být i prací prostředek na vlnu. Po vyprání sušit v bubnové sušičce za přidání 2-3 tenisových nebo k tomu určených míčků.

Jak vybírat:

Naše výrobky jsou rozděleny do 4 kolekcí. Jednotlivé řady produktů Klasik, Premium, Excelent a Luxus se odlišují poměrem peří a prachového peří ve své náplni. Čím vyšší je podíl prachového peří, tím je přikrývka lehčí při stejné hřejivosti. Zkuste náplň 100% prachového peří a nic jiného už nebudete chtít. Při koupi polštáře podíl prachového peří není až tak potřebný jako u přikrývky, stále však platí čím vyšší podíl prachového peří, tím je výrobek kvalitnější.

Alergie:

Lidé často spojují peří s alergií, což je nesprávné. To mohlo platit v minulosti, ale ne pro dnes zpracovaném peří.  Roztoči nežijí z peří ale z odumřelých šupin naší pokožky.

Peří a prachové peří jsou díky svým klimatickým vlastnostem nepříznivým prostředím pro výskyt roztočů. Pro výrobu našich výrobků používáme hustě tkanou látku, sypkovinu, která je zároveň i mechanickou zábranou pro roztoče. I díky tomu se uvnitř péřových výrobků roztoče téměř nenacházejí, což je činí vhodnými i pro lidi trpící alergií.Výrobky nedoporučujeme lidem, kteří trpí alergií na peří. Tento typ alergie se však vyskytuje jen ojediněle.

Kazetová přikrývka:

Je tvořena kazetami ve tvaru kostek. Kazety jsou předělené přepážkou, která zabraňuje přemisťování peří, přičemž zároveň nevznikají studené spoje.

Jak správně pečovat o přikrývky a polštáře:

Peří není náročné na údržbu. Po dodržení následujících instrukcí se můžete spolehnout, že Vaše přikrývky a polštáře dlouho vydrží v dobrém stavu.

Po použití protřepat.

Pravidelně větrat.

Uskladňovat na suchém a větraném místě.

Nevystavovat přímému slunečnímu záření.

Věříme, že pod našimi přikrývkami se Vám bude spát příjemně.

Všechny komentáře

Komentovat