Co si lze/nelze odnést na památku z hotelu

Co si lze/nelze odnést na památku z hotelu

Se rčením „příležitost dělá zloděje“ se v praxi setkal už asi každý z nás. Záleží na tom, z jakého úhlu pohledu se tak stalo. Některé krádeže jsou ale tak trochu kuriózní. Asi největší zkušenosti mají s krádežemi majitelé ubytovacích zařízení.

·      Někteří hosté si berou prostě jen suvenýry, například v podobě hotelového šamponu, ale jsou i tací, kteří se nestydí odnést si něco hodnotnějšího.

o   Své by o tom mohli vyprávět zaměstnanci jednoho hotelu v Beverly Hills, ze kterého si host chtěl odnést mramorový krb.

K věcem, které se ztrácejí nejvíce, ale patří bezesporu textilní vybavení hotelového pokoje a koupelny. Každý hoteliér vám potvrdí, že se musí tento inventář neustále doplňovat. Jednou z takových věcí je hotelový župan.

·      Jak je možné, že se ztrácejí právě župany?

o   Na to je velice jednoduchá odpověď.

a)    Vynikají prvotřídní kvalitou.

b)    Patří do kategorie unisex.

c)     Jsou šité tak, aby sedly skutečně každé postavě.

Svým střihem jsou vhodné skutečně na každou postavu. Prostě někdy končí pod koleny a někdy k nim sotva dosahují. Textilní materiál, kterým je jemné froté, má tu výhodu, že se ani po vícenásobném praní nesepere a drží si stále svůj tvar i hebkost. Což je v případě hotelového vybavení nutné. Údržba textilního inventáře se provádí častěji nežli například v domácnostech.

Něco si ale z hotelu odnést můžete

A pokud bychom se vrátili k těm věcem, které se ztrácejí z hotelů, pak můžeme říci, že se dají rozdělit do dvou skupin. Na ty, které si host může bez obav odnést a na ty, které by v kufru skončit neměly.

·      Jako suvenýr si může host přibalit například mýdlo nebo šampon.

o   Pokud je na nich logo hotelu, pak bude majitel naopak rád, že mu uděláte zadarmo reklamu.

o   A stejně by po vašem odchodu bylo vše načaté vyhozeno.

A věci, které si beztrestně odnést nemůžete? K těm patří pochopitelně i hotelový župan.