Měkká náruč pro vaše miminko

Měkká náruč pro vaše miminko

Pokud očekáváte radostnou rodinnou událost, pak budete v dohledné době řešit mnoho otázek. Většinou budou příjemné a rozhodně se na ně můžete těšit. Jednou z nich je zařízení dětského pokojíčku.

§  Prvních pár měsíců bude hlavním světem vašeho miminka především jeho postýlka.

§  Tudíž je zapotřebí začít právě u ní.

V tomto ohledu záleží na každém detailu, a hlavně neudělat chybu. Je přeci nezbytně nutné, aby byl ten náš drobeček spokojený od prvního dne, kdy se dostal na náš svět. Vhodný výběr postýlky by se měl řídit několika základními pravidly. Zejména v ohledu zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti.

§  Myslete ale také na sebe.

o   Nezapomínejte, že svého potomka budete několikrát za den vyndávat a opět ukládat do postýlky.

o   Hloubka roštu a následně i matrace, je tedy rozhodující.

Do dětské postýlky jedině bavlna

Poté přichází na řadu výběr vhodného povlečení. Volba je celkem jednoduchá a platí zde v podstatě jedno pravidlo. Do postýlky patří pouze přírodní materiály, které nevyvolávají alergické reakce. Tím pravým je tedy bavlna.

§  Na dětské bavlněné povlečení se používá tkanina z jemné nitky.

§  Což zaručí měkkost a příjemný pocit při dotyku s pokožkou.

Bavlněné povlečení také dobře „dýchá“. Vaše miminko si tedy nebude pod přikrývkou připadat jako v igelitovém pytli. Bavlněné ložní povlečení můžete využívat po celý rok. Vždy se přizpůsobí okolní teplotě a respektuje aktuální klima.

Praní dětského povlečení má svá pravidla

Údržba dětského povlečení do postýlky je maličko odlišná od toho „dospělého“. Zatímco dospělé stačí vyprat na čtyřicet stupňů, dětské se doporučuje na šedesát. Je také vhodné povlečení žehlit. Zbavíte ho tak některých nebezpečných roztočů, které nepobrala pračka.

o   Prostěradlo do dětské postýlky se doporučuje z materiálu froté.

o   Je velice příjemné na dotyk, vyznačuje se vysokou prodyšností a dobře saje vlhkost.