Jak si kdo ustele…

Jak si kdo ustele…

Spánek je jistě jednou z nepříjemnějších lidských činností. Nebo spíše nečinností. Pokud je náš spánek kvalitní a netlačí nás žádná noční můra, je tento způsob obnovy těla i ducha naprosto dokonalý. Pro kvalitní spánek je ale důležitá nejen duševní pohoda, ale také dobrá postel.

o   Ale ani sebelepší lůžko by samo o sobě nestačilo.

o   Jeho nedílnou součástí je pochopitelně kvalitní povlečení.

V tomto ohledu máme v současné době naštěstí dost značné možnosti výběru. Můžeme si dokonce vybírat povlečení podle ročního období. V horkých letních dnech je příjemné ulehnout do postele, která nás bude ochlazovat a v zimě se rádi zavrtáme do něčeho hřejivějšího.

·      Existují ale i univerzální materiály, které se našemu tělu plně přizpůsobí.

-       Takovým materiálem je bavlněný satén.

Vzhledem k tomu, že se jedná o materiál přírodní, tak nevyvolává žádné nežádoucí alergické reakce a je k našemu tělu velice citlivý. V létě příjemně ochladí a v zimě nestudí.

Satén je to pravé na vaši postel

Bavlněný satén se vyrábí z nejkvalitnější bavlněné česané příze. Je dokonale prodyšný a pohlcuje vlhkost. Pro jeho velkou oblíbenost se vyrábí v mnoha barevných variantách.

·      Luxusně a netradičně vypadá například saténové povlečení s 3D tiskem.

·      Motivy, které jako by vystupovaly do prostoru, jsou opravdu jako živé.

Luxusní saténové povlečení vyniká také dlouhou životností. Pro zachování jeho vzhledu se ale doporučuje před praním obrátit vše do rubové strany.

-       Prát lze jednoduše klasickým způsobem v pračce.

-       Stačí na běžných čtyřicet stupňů Celsia.

-       Vhodnější je prací gel nežli prací prášek.

-       A sušičku prádla je lépe v tomto případě vynechat.

Ale vzhledem k tomu, že je tento materiál lehký a vzdušný, není zapotřebí dlouhé sušení. Za malou chvilku po pověšení můžete povlečení posbírat a opět jím povléknout své lůžko.