3 způsoby zapínání povlečení

3 způsoby zapínání povlečení

Jednou z důležitých součástí každého povlečení je jeho zapínání. Zatímco v minulosti převažovaly klasické nitěné knoflíky, dnes se nejčastěji setkáme s praktickým zapínáním na zip. Jaké výhody a nevýhody jednotlivé varianty přinášejí?

Klasické nitěné knoflíky

Dříve byste na povlacích i polštářích mohli najít jen klasické nitěné knoflíky. Jejich nevýhodou bylo to, že neměly příliš velkou životnost. Stačilo zavadit o uvolněnou nit a destruktivní proces už nikdo nedokázal zastavit. V ruce vám zbyl chumáč nití a hliníkový kroužek.

Tyto knoflíky se ale dodnes používají. A to zejména na povlečení pro miminka, které je zapotřebí prát na vyšší stupeň.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK6 nejčastějších materiálů, ze kterých se vyrábí povlečení.

Plastové oboustranné knoflíky

Druhou možností byly plastové oboustranné knoflíky, které se před vypráním vyndaly a před povlečením opět nasadily.

Tak jako se postupně rozšiřovaly možnosti v oblasti materiálů samotného povlečení, rozšiřovaly se i možnosti zapínání. Vhodně zvolené knoflíky přitom mohou vkusně doplnit například luxusní povlečení.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: 3D povlečení rozzáří vaši ložnici

Povlečení na zip

Tento způsob zapínání je výhodný hned z několika důvodů. Povlékání postelí se díky němu výrazně urychlí. A zároveň se zabrání jedné nepříjemné záležitosti, kterou majitelé klasického povlečení na knoflíky jistě znají. 

Stačilo, když jste před praním zapomněli povlak zapnout, a následně jste z pračky vytáhli jeden obrovský balík

Ale někdy ani zapnutí povlečení na všechny knoflíky nepomohlo. A tak jsme až po delší době přišli na záhadu mizejících ponožek. Se zapínáním na zip už se to stát nemůže. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Péřová přikrývka vs. peřina z mikrovlákna: Co je pro ně typické? 

Co když chcete povlečení mandlovat?

Je ale zapotřebí myslet na to, že povlečení se zipy (a nebo s ozdobnými či běžnými plastovými knoflíky) většinou nemůže přijít do mandlu. Nemuselo by totiž projít válcem bez úhony. Pokud plánujete ložní povlečení mandlovat, bude pravděpodobně nejlepším řešením používat zmíněné plastové knoflíky.

Druhou možnost poté symbolizuje koupě takových povlaků na postele, které nepotřebují ani žehlit ani mandlovat. Možností je přitom celá řada - od krepu až po luxusní satén. 

Vyberte si povlečení v našem e-shopu