Zip nebo knoflíky? Záleží na několika okolnostech

Zip nebo knoflíky? Záleží na několika okolnostech

Jednou z důležitých součástí každého povlečení je jeho zapínání. Dříve byste na povlacích i polštářích mohli najít jen klasické nitěné knoflíky. Jejich nevýhodou bylo to, že neměly příliš velkou životnost. Stačilo zavadit o uvolněnou nit a destruktivní proces už nikdo nedokázal zastavit. V ruce vám zbyl chumáč nití a hliníkový kroužek.

§  Tyto knoflíky se ale dodnes používají.

§  Zejména na povlečení pro miminka, které je zapotřebí prát na vyšší stupeň.

Druhou možností byly plastové oboustranné knoflíky, které se před vypráním vyndaly a před povlečením opět nasadily.

o   Tak, jako se postupně rozšiřovaly možnosti v oblasti materiálech samotného povlečení, tak se rozšiřovaly i možnosti zapínání.

-       Vhodně zvolené knoflíky mohou vkusně doplnit například luxusní povlečení.

Konec mizejících ponožek

Většinou vítáme nápad, který přivedl na ložní povlečení praktické zipy. Tento způsob zapínání je výhodný hned z několika důvodů.

o   Nejen, že se povlékání postelí pochopitelně urychlí, ale také tento systém zabrání jedné nepříjemné záležitosti, kterou majitelé klasického povlečení na knoflíky jistě znají.

-       Stačilo před praním zapomenout povlak zapnout a z pračky jste vyndali jeden obrovský balík.

Ale někdy ani zapnutí povlečení na všechny knoflíky nepomohlo. A tak jsme až po delší době přišli na záhadu mizejících ponožek. Se zapínáním na zip už se to stát nemůže. Je ale zapotřebí myslet na to, že povlečení se zipy (anebo s ozdobnými či běžnými plastovými knoflíky) většinou nemůže přijít do mandlu. Ne každý by prošel válcem bez úhony.

o   Pokud plánujete ložní povlečení mandlovat, pak bude asi nejlepším řešením používat zmíněné vyndavací plastové knoflíky.

o   Druhou možností je kupovat si takové povlaky na postele, které nepotřebují ani žehlit ani mandlovat.

§  Možností je celá řada.

§  Od krepu až po luxusní satén. 

Všechny komentáře

Komentovat