Bambus je vhodný pro alergiky i malé děti

Bambus je vhodný pro alergiky i malé děti

Zhoršující se životní prostředí a další nepříznivé vlivy mají na svědomí stále narůstající počet lidí, kteří trpí alergiemi, dýchacími potížemi a dalším zdravotním omezením. Tyto choroby jsou vždy nepříjemné a pro postiženého dost omezující. Proto je nutné vyhýbat se prostředím, ve kterých můžeme narazit na alergenní látky. Ne vždy je to pochopitelně možné.

§  Něco ale pro zlepšení svého stavu udělat rozhodně můžeme.

-       Například si vybrat takové textilní materiály, které budou k našemu zdraví co nejohleduplnější.

Jedním z takových moderních materiálů je bambusové vlákno. K jeho zdravotní nezávadnosti přispívá i fakt, že roste divoce na místech, kde se nepoužívá žádná chemie.

§  Bambusové vlákno se používá na výrobu ručníků a osušek.

-       Tedy na věci, které přicházejí do přímého styku s naší pokožkou.

-       Poměr použitého materiálu je 70 % bambusu a 30% bavlny.

Bambusové ručníky a osušky jsou velice odolné proti plísním a bakteriím. Zároveň jsou velice příjemné na dotek a skvěle sají vlhkost. Ručníky a osušky z tohoto převratného materiálu mohou tedy bez obav používat i malé děti.

Při údržbě stačí jen několik pravidel

Pro zachování všech pozitivních vlastností bambusové textilie je důležitá údržba. Bambusové ručníky a osušky se perou vždy jen na 40°C. Žehličku nastavte na maximální teplotu 150°C. Rozhodně se nedoporučuje používat aviváž. Ta totiž škodí smyčkovým vazbám.

§  Pokud používáte sušičku, pak vám u tohoto materiálu nic nebrání.

§  Bambusové vlákno je totiž duté a teplým vzduchem se jednotlivé smyčky nadýchnou. 

-       Jen je lépe nastavit nižší teplotu.

Při praní je rozhodně vhodnější používat prací gel nežli prací prášek. Bambus je materiálem budoucnosti. Spolu s bavlnou bude zanedlouho tvořit základ našeho oblečení, ložního povlečení i textilních výrobků, které jsou určené pro osobní hygienu.

Všechny komentáře

Komentovat