Péřová přikrývka vs. peřina z mikrovlákna: Co je pro ně typické?

Péřová přikrývka vs. peřina z mikrovlákna: Co je pro ně typické?

Peřina v dnešní době symbolizuje nepostradatelnou součást každého lůžka a jinak tomu nebylo ani v minulosti.  Co je charakteristické pro péřovou peřinu a přikrývku z mikrovlákna? 

Peřina byla základní výbavou každé nevěsty

Je až neuvěřitelné, že obyčejná peřina prošla za celou dobu své existence tak velkým vývojem. Pro lidstvo se zkrátka jedná o důležitý a nepostradatelný doplněk. 

I z tohoto důvodu byla peřina základním vybavením každé nevěsty, když odcházela za svým mužem. Proto už od narození dívky a jejich matky schraňovaly husí peří, kterým se následně sypek vycpal 

Dnes už se asi na „dračky“ chodí málokde. Husí peří bylo navíc postupně nahrazováno jinými materiály.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Několik důvodů pro návrat k péřovým přikrývkám a polštářům

Klasická „duchna“ se těší velké oblibě

Klasická „duchna“ v mnoha domácnostech zůstává dodnes. A není divu. Pokud nemáte žádné alergické nebo dýchací potíže, pak si spaní například v zimě na chalupě pod péřovou peřinou opravdu užijete. Celou noc totiž budete jako v měkké náruči.

Jakou peřinu zvolit pro alergiky?

Pro alergické spáče je vhodnější variantou například výplň z mikrovlákna. Tento materiál se vyznačuje výbornou schopností udržet teplo a je také velice příjemný při styku s pokožkou. V tomto ohledu je tedy naprosto srovnatelný s klasickým peřím.

Jednu výhodu ale mikrovlákno oproti peří přeci jen má. Přikrývku z mikrovlákna lze totiž prát doma v pračce. Stačí zapnout na čtyřicet stupňů a vynechat sušičku.

Pokud jste majitelem klasické peřiny, pak budete muset využít profesionální čistírny peří. V domácích podmínkách je totiž téměř nemožné kvalitně vyprat cokoliv, co je naplněné peřím. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Polštáře - naši nejbližší společníci

Doplňte peřinu o originální povlak

Jedno mají ale všechny přikrývky společné. A to možnost mít na sobě kvalitní povlak, který bude vkusnou součástí každé ložnice nebo dětského pokoje.

V současné době si můžete vybrat podle nejrůznějších kritérií. Jedním může být například i to, v jakém prostředí se vaše ložnice nachází.

  • V ložnici na chalupě se bude vyjímat sněhobílý proužek. Chybu ale neuděláte ani s kostkovaným vzorem.
  • V romanticky laděné ložnici bude skvěle vypadat vzor růže nebo jiných drobných květin. 
  • A moderní domácnosti si žádají jednoduchý a decentní styl, nejčastěji v jedné barvě. 

Samozřejmě vždy záleží na vašem vkusu a na tom, co vy osobně preferujete. V našem e-shopu si přitom můžete vybrat z bohaté nabídky nejrůznějších stylů a vzorů.

Vyberte si ložní prádlo v akci