Péřové přikrývky se vrací do módy. Znáte všechny jejich přednosti?

Péřové přikrývky se vrací do módy. Znáte všechny jejich přednosti?

Po náročném dni uleháte natěšeni do postele, ale přijde vám, že snad i strniště by bylo pohodlnější? Polštář se ne a ne poddat, prostěradlo nepříjemně kouše a peřina se chová jako největší nepřítel na světě? Vytvořit si správné prostředí pro spánek je základ. Poznejte výhody péřových dek a polštářů. Mohou zachránit vaše bezesné noci.

Ještě před čtyřiceti lety nikoho nenapadlo přikrýt se něčím jiným než péřovou dekou. S nástupem umělých materiálů se klasické peří téměř vytratilo. Mohou se ale moderní vymoženosti vyrovnat staré dobré klasice?

Největší přednosti péřových peřin a polštářů

-        jsou lehké, vzdušné a poddajné

-        dokážou se přizpůsobit vašemu tělu

-        vydrží v ložnici mnoho let

Peří je vzdušné a neuvěřitelně poddajné. Lehká pírka se hravě přizpůsobí poloze vašeho těla, a vy si budete připadat jako na nebeském obláčku.

Mnoho lidí považuje péřové peřiny za ty nejkvalitnější přikrývky. V jejich prospěch mluví i dlouhá životnost. Zeptáte-li se svých babiček či prababiček, jistě vám potvrdí, že pod vlastnoručně vyrobenou peřinou strávily značnou část života.

Ale co alergici?

Že peří není nic pro alergiky nemusí být vždy pravda. Stále častěji se ukazuje, že lidé jsou alergičtí na jiné věci, než si myslí. Například ti s alergií na psí chlupy často trpí jen alergií na bakterie, které v psí srsti přežívají. A takový problém se přeci dá snadno řešit.

Podobně jsou na tom alergici na peří, kterým alergii většinou způsobuje prach, který se v peří usazuje. Výrobci si s nepřítelem prachem už dnes umí poradit. Moderní techniky čištění peří zbaví veškerých bakterií, prachových částic i roztočů. Silně tkané sypky pak zvládnou peří udržet v bezpečí. Žádného zloducha nepustí ani dovnitř, ani ven. Takto ošetřená péřová peřina je pro alergiky ve finále lepší než umělé vlákno, které se do pračky dostane nanejvýš jednou za měsíc.

Už se ničeho nebojte a zajistěte si pohodlný spánek ještě dnes. Vyberte si péřovou přikrývku na míru.

Všechny komentáře

Komentovat