Povlečení jako dárek

Povlečení jako dárek

Koupit povlečení do ložnice jako dárek pro vaše blízké, to napadne spíše ženu. Ať tak či tak, je to dobrý nápad. Při výběru povlečení jako dárek pro vaše blízké je však potřeba zohlednit hned několik faktorů. Radost z dárku by totiž mohl pokazit špatný rozměr povlečení nebo nekvalitní materiál. 

Proč koupit povlečení jako dárek? 

Vymyslet dárek pro vaše blízké je někdy docela oříšek. Když vás napadne povlečení, můžete si gratulovat. Povlečení do ložnice je velice praktickým dárkem. Spánek v kvalitním povlečení si nikdo nenechá ujít. Pokud budete povlečení vybírat z nabídky kvalitních materiálů, bude mít váš dárek hodnotu. Nové povlečení bude pro domácnost obdarovaného jednoznačným přínosem. K výhodám tohoto výběru patří i fakt, že můžete povlečení vybírat z různého materiálu. Držet se můžete klasiky v podobě bavlny, zabrousit však můžete do moderní nabídky saténu či mikroplyše. Ačkoliv je mikroplyšové povlečení 100% umělé, v mnoha ohledech předčí přírodní materiál. Lidé si jej oblíbili zejména pro jeho hřejivost a výbornou termoregulaci. Vybírat však můžete i povlečení bavlněné, krepové nebo flanelové. 

Dalším faktem, který vám při výběru dárku hraje do karet je ten, že si můžete povlečení vybrat v mnoha barevných variacích a desénech. Široká nabídka povlečení vám umožní přiblížit se vkusu dotyčného. V neposlední řadě si lze představit, že spolu s povlečením darujete vašim blízkým slastný spánek, pohodlí a hřejivé objetí. 

Kdy se ložní povlečení jako dárek nehodí? 

Ne vždy je ale pořízení povlečení do ložnice dobrým nápadem. Většinou záleží na tom, jak blízko k oslavenci máte. Je to vaše rodina, blízký přítel, kamarád, nebo vzdálenější osoba? V některých případech může být povlečení až příliš osobním dárkem, tudíž se nehodí. Ne každému můžete nahlédnout do ložnice, a proto můžete tápat, jaký rozměr povlečení dotyčný používá. Jen těžko se můžete spoléhat na klasický rozměr. V dnešní době je víc a víc oblíbenější prodloužené povlečení pro prodloužené peřiny a přikrývky. Při výběru povlečení musíte zároveň myslet i na to, že určité procento lidí spí pod francouzskou přikrývkou a tudíž byste i zde s klasickým rozměrem povlečení neuspěli. Holt vybrat správný rozměr povlečení, to je někdy věda. Naštěstí dnes je všeho dostatek. Dokonce si lze nechat ušít povlečení na míru pro vaše atypické přikrývky. 

Když se pro povlečení přece jenom rozhodnete

Pokud se pro povlečení přece jenom rozhodnete, můžete přistoupit k výběru. Výběr vám usnadní kvalitní nabídka, díky které ušetříte čas a vyhnete se nekvalitním materiálům. Do maximální pohody vás ukolébá například 100% bavlna, kterou si můžete vybrat v různé úpravě. Saténové povlečení, kvalitní krepové povlečení, froté povlečení... všechna tato povlečení jsou vyrobena ze 100% bavlny. Při výběru povlečení můžete zohlednit i způsob jeho zapínání. Něco nám říká, že většina lidí ocení spíše zip než klasické původní knoflíky. Zip dělá vaši peřinu komfortnější, protože povlečení udrží na peřině po celou noc. K povlečení můžete oslavenci vybrat také prostěradlo. 

Pokud se rozhodnete dát mašli zrovna na povlečení, můžete mít z výběru dárku pro vaše blízké opravdu dobrý pocit. Vždyť výběrem kvalitního povlečení dotyčnému dáte najevo, jak moc vám záleží na jeho pohodlí.  

Spaní v bavlně na mnoho způsobů

Když si v posteli oblíbíte bavlnu, ještě to nemusí znamenat, že musíte noc co noc usínat pod stejným povlečením. Ložní povlečení má nespočet podob. Už kategorie bavlněného povlečení je velmi rozsáhlá. Bavlnu totiž najdete i v nabídce krepového povlečení, kvalitního saténového povlečení, v nabídce produktů z froté nebo jersey materiálů. Můžete tedy být připoutaní k bavlně, kterou máte nejraději, přitom vždycky máte na výběr z její různé úpravy. 

Krepové povlečení má jednu obrovskou výhodu 

Velmi oblíbené je krepové povlečení, které si díky své nežehlivosti získalo přízeň řady uživatelů. U tohoto druhu povlečení je potřeba trvat na kvalitě. Setkat se můžete i s nekvalitními druhy povlečení, které kvalitní krepovou úpravu jen imitují. Takové povlečení má však s kvalitním spánkem jen pramálo společného. Jedině kvalitní krepové povlečení ze 100% bavlny vám může přinést kýžené pohodlí. 

Saténové povlečení je do luxusu převlečená bavlna

Také saténové povlečení je jen do luxusu převlečená bavlna, která byla upravena atlasovou vazbou. Díky speciální úpravě získala bavlněná tkanina lesklý vzhled, který je pro saténová povlečení a prostěradla typický. Bavlnu a pohodlí mají krepové a saténové povlečení společné. Jedná se však o zcela odlišné produkty. Saténové povlečení si zamilujete například proto, že v létě příjemně chladí a v zimě hřeje. Celý rok příjemně klouže po pokožce, má dlouhou životnost a dobře se udržuje. Saténové povlečení můžete pořídit v mnoha desénech. Vybrat si můžete české saténové povlečení, oboustranné saténové povlečení, saténové povlečení v moderních barvách, saténové povlečení na zip nebo na knoflíky. 

Jersey prostěradlo je tak měkoučké 

Bavlna hraje hlavní roli i u jersey materiálu. Ten je používaný mimo jiné k výrobě komfortních prostěradel. Jersey materiál (čtěte žeržej) je ceněný pro svou schopnost absorbovat vodu. Jersey prostěradla jsou měkká a prodyšná a lze je krásně zkombinovat s jakýmkoliv povlečením. Bude to jersey prostěradlo a bavlněné povlečení, jersey prostěradlo a saténové povlečení nebo jiná kombinace? 

Prostě jen bavlna 

Oblíbit si můžete klasickou bavlnu. Povlečení ze 100% bavlny si bude výborně rozumět s vaší pokožkou. Bavlněné povlečení se dobře udržuje a má dlouhou životnost, je prodyšné a velmi osvěžující. Klidně může být hlavním tahounem pohody ve vaší ložnici. 

Všechny komentáře

Komentovat