Jezte a pijte bez vytváření odpadu díky jedlému nádobí

Jezte a pijte bez vytváření odpadu díky jedlému nádobí

Milovníci přírody a skvělých nápadů zbystřete. Pro všechny, kterým není jedno jak se nakládá s odpady, je tady jedlé nádobí. Co takhle jíst a pít bez toho, aby po vás zbyl další špinavý hrnek nebo talíř? Jednoduše nádobí poté snězte a máte po starostech. Jedlé nádobí je vyrobeno tak, aby ulehčil život vám i okolí.

Jedlé nádobí vyřeší vaše problémy

Už se nemusíte obávat honosných rodinných oslav a toho, že nemáte dost velkou myčku na nádobí ani tolik talířů a kelímků na pití. Nakupte jedlé nádobí a využívejte ho všude, kde se dá. Po celou dobu oslavy jej mohou hosté používat, protože vydrží až 12 hodin v neporušeném stavu, a pak jej na závěr sní jako dobrotu na cestu nebo pomyslnou třešničku na dortu.

Kde jedlé nádobí využijete

Děsí vás představa odpadu, který se vytváří při nákupu jednorázových talířů a jejich používání ve stáncích nebo na již zmíněných oslavách? Plastový ostrov v oceánu, hory z odpadu ve slamech nebo živočichové lapení do lidského smetí je nám všem moc dobře známa. Každý může přiložit svou ruku a pomoci snížit produkci odpadu. Tím, že budete nakupovat jedlé nádobí do svých pojízdných restaurací nebo že na grilovací party se sousedy pořídíte tento druh talířů, zamezíte přecpání košů a kontejnerů nejen u sebe v ulici.

·       Talíře a kelímky přibalte na stanování s rodinou.

·       Pořádáte oslavu narození miminka na zahradě za městem? I tam se bude hodit.

·       Jedete na dovolenou k moři pod stan? Určitě vám nesmí chybět brčko a lžičky na jezení zmrzliny.

·       Jedlým nádobím můžete i někoho obdarovat. Třeba milovníka přírody a životního prostředí.

Každý jistě zná ten pocit, že je jídlo tak skvělé, že byste nejraději snědli i samotný talíř. Nyní již můžete. Navíc od 3. července 2021 se odstraňují z obchodů jednorázové plastové pomůcky, je tedy na čase jít s dobou a myslet na přírodu.

Z čeho je jedlé nádobí vyrobeno

Již se nemusíte bát ulomené špičky příboru v ústech dítěte, jen si už nenapíchne kus masa. Nemusíte ani řešit, komu všemu nádobí podáte. Je totiž veganské. Plně vyrobeno z ovesných otrub, vody, cukru a pšeničné mouky. V podstatě je tento materiál podobný sušence. Není kalorický, takže si jej mohou sníst i vyznavači lowcarb stravy, která je dnes velmi populární.

Příroda miluje jedlé nádobí

Tím, že budete používat nádobí, které nezahlcuje planetu, ochráníte i sami sebe. Odpad totiž putuje nejčastěji do oceánu, kde jej zkonzumují zvířata a ty se pak následně dostávají opět na náš stůl. Jde o nekonečný koloběh. Přitom stačí tak málo. Plastový talíř vhodit do správného kontejneru. Pokud je však možnost neházet nic, proč ji nevyužít.

Jedlé nádobí vydrží vysoké i nízké teploty, je stabilní po několik hodin a samo se rozkládá, takže s ním můžete i kompostovat. Příroda je dar, ne samozřejmost! Proto ji podporujte, jak to jen jde.

 

 

Všechny komentáře

Komentovat